tatilin son günleri geldi aklıma..

Geçtiğimiz yıl Yalıkavakta ki tatilimin son günleri geldi aklıma.. Bir hafta ne çabuk geçmişti, ankaranın, koşturmacanın, yalan dolan insanların içine girmektense, burada her gün biraz daha kalsam diye zaman geçmesin istiyordum.. Tatili kim sevmez ki diyorsunuz ama bazı insanlar için tatil, tatil olmaktan çok daha anlamlıdır, çok daha derindir…

sabah uyandığında hissettiğin havada ki o serinliğin tadını, ertesi gün bulamayacak olmanın verdiği mutsuzluk kaplar insanın içini.. gün ışığı bile sanki bir başka aydınlatır oralarda.. bahçede ya da terasta hatta Yalıkavak merkezde ki iskele cafe’de yaptığın kahvaltının verdiği huzuru hangi şehir verebilirdi..

Bizim bahçede ki üzüm salkımları hala gözümün önünde.. uzun süre kalamadığımız için fazla bakım yapamıyorduk ama o haliyle bile ekşimsi bir tat ile damağımızda bırakırdı tadını, bir sonraki seneyi iple çekerdik..

ilerleyen günlerde “Yalıkavakta bir günü” anlatan bir yazı yazacağım. O zaman yukarıda bahsettiğim iskele cafeyi, çarşı merkezini, sahili, yollarını, ağaçlarını, bahçede ki üzüm salkımlarını kare kare fotoğraflayıp daha detaylı anlatmayı düşünüyorum. şimdilik sadece bir kaç kare paylaşacağım..

Reklamlar
Categories: Hepsi, Nisan 2013 | Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Yorum bırakın

Yazı dolaşımı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: