Ölüdeniz Ticaret Parkı!

Tatilin 4. günündeyiz ve akşamına buradan ayrılıyoruz. Bu yazıyı ne yazık ki üzülerek yazıyorum çünkü bu yazı da kullanacağım kelimeleri cümleleri yazmak istemezdim ama sessiz kalmayı da doğru bulmuyorum. Bu yazıda fotoğraf olmayacak çünkü bu bir tepki yazısı. Bu belde deki yanlış fiyat politikalarının yakında bu beldeye zarar vereceğini şimdiden söylüyorum.

Geldiğimiz yer Ölüdeniz, turistik bölge ve ülkemizde de serbest piyasa ekonomisi uygulanmakta, evet bunlar bilindik ve gayet normal ama burayı kontrol eden bir mekanizma olmalı. 1 tane küçük su için 2 tl ödemek insanların zoruna gidebilir. Bu tatil boyunca burada ki herkesin şikayet ettiği en büyük sorun buydu. Ölüdeniz esnafı aşırı pahalı ve tabiri caiz ise KAZIKÇI. Tamam zorla satmıyorsunuz, tamam burası turistik yer, tamam burası sezonluk bir yer hepsine eyvallah ama biraz da vicdanlı olmak lazım, esnaf ahlakının olması lazım. Siz öyle olmazsanız buraya gelenlerde 2. sene tekrar gitmeyi 2. kez düşünürler. Zararı yine ölüdeniz esnafına olur. Tatil amaçlı gelenlere birşey olmaz. Küçük marketlerde ki fiyat politikları denetlenmeli..

Bir diğer sorun ise Ölüdeniz Milli Parkı ile ilgili.. Pardon yanlış yazdım Ölüdeniz TİCARET PARKI demeliydim. Ölüdeniz yani belcekız mevkinde sahilde oturmak denize girmek ücretsiz. sadece şezlong ve şemsiye ücretli. Tanesi 2013 yılı fiyatı ile 7 TL 1 sezlong 1 şemsiye 14 TL. Daha uygun bir fiyat belirlenebilir ama hadi neyse deyip Normal bir durum olarak da görülebilir. Bu sahilin bir uzantısı Ölüdeniz Milli Parkında kalmaktadır. (pardon ölüdeniz ticaret parkı diyecektim) Sahil belcekız mevkindeki sahilin uzantısı yani aynı sahil ama giriş kişi başı yine 7 TL. Parkın içinde ne var? Hiçbirşey. Deniz aynı deniz, sahil aynı çakıl taşlı sahil ama giriş paralı! (ölüdeniz dedikleri göl tarafı kum)

Park girişinde ücret kesen elemanların mevzuattan haberi yok. Resmi kimlik nedir, müze kart nedir, basın kartı nedir hiç birinden haberleri yok. Tek bildikleri şey 7 TL almak. Resmi bir kurum aracılığı ile ücretsiz girme hakkınız olsa bile 7 TL ödemeden asla giremezsiniz.

diyelim ki giriş paranızı verdiniz içeri girdiniz, ölüdeniz denilen göl tarafından değil de belcekız sahili uzantısı olan taraftan yine 7 TL ödeyerek şezlong aldınız ama bulunduğunuz yeri sevmediniz rahatsız oldunuz ve 100 metre ilerideki şezlonglara gitmek istediniz ya da ölüdeniz göl tarafına geçtiniz. ilk aldığınız yerdeki makbuz geçersiz. yeniden makbuz almak yani 7 TL daha ödemek zorundasınız. Görevli denilen zibidiler yeniden başınızda bitiyor. Makbuzunuzu gösteriyorsunuz, yer değiştirdim diyorsunuz ama yok kabul edilemez. Yeniden makbuz dayatılır. Ya biraz dişinizi gösterip geri püskürteceksiniz ya da haksız yere para ödeyeceksiniz. Ya da müdüriyete gideceksiniz. Yetkili bulabilirmisiniz onu da bilemiyorum. Bu yazdığım yer değiştirme konusu benim başıma gelmedi. Ama yan tarafımda oturan insanların başına geldi. Ticaret parkı içinde dolaşırken diğer sezlonglarda oturanlarda da aynı sıkıntıyı yaşayanları kavga edenleri gördüm. Ölüdeniz beldesindeki küçük marketlerin uyguladığı fiyat politikaları ticaret parkı içinde de geçerli. 0.25 kuruşa satılan küçük su yine 2 tl. Algidanın resmi fiyatı 2.5 tl olması gereken Magnum dondurma 5 TL ve buna benzer nice örnekler mevcut..

Kısacası Ölüdeniz Ticaret Parkında durum bundan ibaret..

Categories: Ağustos 2013, Hepsi | Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , | Yorum bırakın

Yazı dolaşımı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: